عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی-صنعتی-چیست؟

عکاسی صنعتی یکی از زیر گروه های عکاسی تجاری است و طبق تعریف عکاسی تجاری برخلاف عکاس های هنری شما به عنوان سفارش دهنده این نوع عکاسی می بایست به نفر و یا تیم عکاسی هزینه پرداخت کنید، اما عکاسی صنعتی چیست؟ و به چه منظور انجام می شود.

هدف از عکاسی صنعتی چیست؟

همان طور که وظیفه طراح صنعتی یک شیء یا محصول طراحی ظاهر و ساختارهای ظاهری می باشد، وظیفه یک عکاس در عکاسی صنعتی نمایش ظاهر و ساختارهای ظاهری یک سوژه در عکس است. همانطور که یک طراح صنعتی تصمیم می گیرد که متریال بخش های مختلف یک شیء به چه صورت باشند و چه فرمی داشته باشند، عکاس صنعتی نیز باید بتواند فرم ها و متریال های بکار رفته را به خوبی به بیننده نشان دهد.

در عکاسی صنعتی یک سوژه باید حجم ها، رنگ ها، متریال ها و هر چیزی که در ظاهر سوژه هست، باید به درستی به تصویر کشیده شود. اساساً عکاسی صنعتی از یک سوژه، می بایست در زمینه های تک رنگ (عمدتاً سفید یا مشکی) انجام شود تا بعد از عکاسی با خارج کردن تصویر از پس زمینه قابل استفاده باشد.

ماموریت اصلی یک عکاس صنعتی در قبال محصول شما

یک عکاس صنعتی حرفه ای، باید بتواند محصول شما را به شکلی نورپردازی کند که بهترین نمایش از محصول را، نمایش دهد. این کار باعث افزایش اشتیاق در مخاطب می شود، علاوه بر این موضوع تهیه فریم هایی از بخش های کلیدی محصول در کنار تصویر اصلی بسیار مهم خواهد بود.

 

عکاسی-صنعتی
نمونه ای از عکاسی صنعتی از محصول

کاربردهای عکاسی صنعتی

قاعدتاً وقتی تولید کننده و یا وارد کننده محصولی هستید، عکاسی صنعتی از محصولاتتان حداقل کاری است که باید سفارش دهید؛ می پرسید چرا؟ چون برای کاتالوگ، وب سایت، بیلبورد، اسمارت کاتالوگ یا هر کاتالوگ دیجیتالی ( الکترونیکی ) دیگر و اساساً هر جا که بخواهید در مورد محصولتان صحبت کنید، مناسب است. طراحان و گرافیست ها با استفاده از عکس های صنعتی شما می توانند هر چیزی که بخواهید، آماده کنند. از بسته بندی محصول تا پوسترها، از بروشورها تا انواع کاتالوگ. 

 

تجهیزات-عکاسی-صنعتی
نمونه‌ای از طراحی بیلبورد که با استفاده از عکس صنعتی محصول انجام شده است.

اینکه عکاسی صنعتی جزو الزامات یک محصول به حساب می آید به همین دلیل است. پس پیشنهاد می کنیم عکاسی صنعتی خود را به یک تیم زبده بسپارید، تا از حداکثر قابلیت های آن استفاده کنید و مجبور به هزینه مجدد برای انجام اصولی آن نشوید.

در پایین نمونه هایی از عکاسی صنعتی و طراحی گرافیکی با استفاده از آن ها را خواهید دید، که در مجموعه‌ی ما انجام شده است.‌

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *