شیوع ویروس کرونا و دورکاری

با هشدار برانگیز شدن شیوع ویروس کرونا برخی از شرکت ها و سازمان های بزرگ نظیر فیسبوک رویدادهای فناوری خود نظیر رویداد F8  را لغو کرده اند،

این رویداد، کنفرانس سالانه‌ای به میزبانی فیسبوک است که طی آن توسعه دهندگان را گرد هم می آیند و تازه‌ترین محصولات و ایده‌های خود را به نمایش می گذارند.

رویداد بزرگ دیگری که به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا لغو شد، رویداد سالانه موبایل MWC بود.

در این رویداد هرساله سازندگان مطرح موبایل نظیر سامسونگ، هواوی، سونی، اپل و سایر کمپانی های مطرح در آن گرد هم می آیند و با معرفی تازه‌ترین محصولات خود به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

با این حال برخی شرکت ها نیز ترجیح داده اند که ضمن حفظ سلامتی کارکنان خود، کارآمدی آنها را نیز حفظ نمایند.

در حال حاضر اغلب کشورهای درگیر با ویروس کرونا سلامت شهروندان را بر اقتصاد خود مقدم شمرده‌اند و به تبع آن کارکنان آن‌ها اعم از بخش خصوصی و دولتی تا حد امکان به دورکاری و قرنطینه ی خود خواسته رفته اند.

با شکل گیری این دورکاری ها چالش های دیگری، نظیر ارتباط با سایر همکاران و اعضای تیم های همکاری به چشم می آید و همین موجب گسترش استقبال از ابزارهای همکاری بر بستر خدمات ابری شده است.

از قبل برای دورکاری شروع به برنامه ریزی کنید

با کسب تجربه از وضعیت بحرانی این روزها دیگر منتظر نمانید تا همانند امروز شرایط بحرانی پدید بیاید و تازه متوجه شوید که ابزار لازم برای دورکاری را در اختیار ندارید.

هر کارمند و هر کمپانی به منظور حفظ بهره وری خود از همین امروز باید اطلاعات، نرم افزار و ابزارهایی که نیاز دارد را ارزیابی کند.

اطلاعات مورد نیاز یعنی شماره تلفن ها، ایمیل، پسوردها و نظیر اینها که خارج از دفتر بتوانید وظایف قبلی خود را پیگیری نمایید.

در پایان نیز مدیران باید اطمینان حاصل کنند که کارمندان از ابزارهای لازم برای دورکاری بهره مند هستند و اطلاعات تماس خارج از دفتر آنها را در اختیار دارند.

در وضعیت فعلی کمپانی هایی که از قبل آمادگی و پیش‌بینی چنین وضعیت بحرانی ( شیوع ویروس کرونا ) را نداشته‌اند، بیشتر از برنامه‌های خود عقب خواهند افتاد

و ابتدای سال آینده که به رسم هرساله با کمترین فشار کاری مواجه بوده‌اند با ترافیک کاری سنگینی آغاز خواهند نمود.

خبر مرتبط: Computer World

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *